Esmarkelaan 201
7534 JZ Enschede
Tel: 053-4618000
Fax: 053-4617676
MFA
Esmarkelaan 3
7534 JK Enschede
Tel: 053-4617575

Gronausestraat 827
7534 AC Enschede
Tel: 053-4611521


OBS De Esmarke

Vroegtijdig Engels

Engels wordt door internationalisering op allerlei gebieden meer en meer als voertaal gebruikt.
Bovendien komen kinderen al op jonge leeftijd door radio- en t.v. programma's, films, muziek, vakanties in het buitenland, e-mail en internet veelvuldig met Engels in aanraking.
Om kinderen de kans te bieden daar goed mee om te gaan, is het zinvol om hen al jong te laten kennismaken met Engels als communicatiemiddel. We geven daarom Engels vanaf groep 1.  Natuurlijk vergt deze keuze van ons de nodige inzet, er ligt geen kant-en-klaar programma voorhanden. Op hoofdlijnen is een "groei" plan gemaakt, er is materiaal aangeschaft en er wordt aandacht besteed aan na- en bijscholing van het team. We participeren daarnaast in een landelijk netwerk "vroegtijdig Engels".

Voor de groepen 1 en 2 wordt gewerkt met het Europese programma "Dinocroc", een prentenboekproject waarin met behulp van drama, muziek en spelletjes kinderen op speelse wijze Engels leren.In de groepen 3 en 4 wordt dit programma gevolgd door Snip Snap, een speelse methode voor Engels als tweede taal aan jonge kinderen, in de groepen 5 en 6 wordt gebruik gemaakt van de methode “New Stepping Stones” en in de groepen 7 en 8 maken we gebruik van de methode : “Junior”. In de groepen  1 t/m 5  ligt de nadruk op de mondelinge communicatie. In de groepen 6, 7 en 8 wordt ook het schriftelijk aspect toegevoegd. De groepen 7 en 8 nemen deel aan het Anglia-Plus project. De leerlingen worden in de gelegenheid gesteld om op verschillende niveaus examen te doen. De leerkrachten van de bovenbouw worden voortdurend bijgeschoold en gaan regelmatig op studiereis naar Chichester.
Daarnaast wordt methodisch werken afgewisseld met Engelstalige (prenten)boeken, t.v.programma's, liedjes, etc. Ook is er t.a.v. materialen een nauw contact met de bibliotheek.
De coördinatoren Engels participeren in een lan delijk Netwerk van Basisscholen die versterkt en/of vroegtijdig Engels geven. Obs de Esmarke is officieel erkend als Anglia school. We hebben hiervoor een certificaat ontvangen en een plaquette.
 

 



Schoolprofiel | Nieuws | Ouders & School | Naar de groepen | Info | Contact | Sitemap